درساعت ۲۰:۳۰ روز ۷ تیرماه سال ۱۳۶۰ با هماهنگی قبلی سازمان تروریستی فرقه مجاهدین و براساس وظایف انجام شده از سوی عامل نفوذی این سازمان با نام محمدرضا کلاهی صمدی و با اسم مستعار علی معتمد در جاسازی بمب در سالن اجتماعات حزب جمهوری که مسئولین کشور در آن حضور داشتند ، انفجار تروریستی مهیبی با فرمان مسعود رجوی بوقوع پیوست. به گفته آقای سعید شاهسوندی که در آن مقطع از مسئولین سازمان بوده ودر تهران حضورداشت سازمان از طریق بیسیم مکالمات نفرات سپاه را شنود میکرد تا نتیجه بمب گذاری و میزان موفقیت این عملیات را بصورت ریز دریابد. عامل انفجار توسط سازمان به کردستان ایران هدایت و در سال ۱۳۶۵ و در حین کوچیدن اجباری نفرات فرقه رجوی به کشور عراق به جهت پاکسازی مناطق مربوطه ، توسط تشکیلات رجوی ابتدا به پادگان اشرف منتقل و سپس به اروپا و کشور هلند اعزام شد وی در دیماه سال ۱۳۹۵ درآن کشور و در شهر آلمیره به قتل رسید. ضمن اینکه درمراسم دفن وی بالغ بر ۵۰ نفر از هواداران از کشورهای آلمان و هلند حضور داشته و براساس توصیه های تشکیلات در سکوت خبری آن را برگزار نمودند.

آیا علی معتمد همان محمدرضا کلاهی عامل انفجار حزب جمهوری اسلامی است؟

هدف گروههای تروریستی و خودخواهی از جمله فرقه رجوی ابتدا ترویج انگ و برچسب انحصار طلبی به آقای دکتر آیت الله بهشتی و دوستان ایشان و سپس حذف فیزیکی آنها بود. فردای صبح هفتم تیر به نقل از هواداران آن مقطع در تیم های دانش آموزی و دانشجویی و کارگری و کارمندی موضوع بلافاصله اطلاع رسانی تشکیلاتی شده و شیرینی و شادمانی در جلسات توزیع و انجام میشود. سازمان با شفافیت به اعضای تیم های نظامی خود می گوید که هدف زدن سرانگشتان حکومت بوده است.

تحلیل مسعود رجوی و سایر سران این جریان بغایت تروریستی این بوده که نظام تا دوهفته از هم پاشیده خواهد شد و آنها در این میان بر اریکه قدرت سوار خواهند شد. ولی این موضوع و رخداد نقشه شوم آنها را برملا و بلافاصله با آماده باش مردمی و نیروهای انقلاب خیل عظیم افراد مسلح شده این فرقه در مدت زمان اندک و با هوشیاری لازم و مردمی دستگیر شدند.

این واقعه یک روز بعد از اقدام تروریستی ناموفق رهبری انقلاب در مسجد ابوذر تهران و چند روز بعد از خلع ید و اعلان بی کفایتی بنی صدر در مجلس شورای اسلامی  انجام گردید. عریان شدن نیات واقعی سازمان مجاهدین در ایجاد بلوا و آشوب و هماهنگ شدن با قدرتهای بیگانه و امپریالیست و دوری از خواسته های مردم انقلاب کرده و معتقد به ارزشهای آن و زیر پا گذاشتن حداقل های انسانی ، مولفه هایی بودند که مسعود رجوی را به مردم شناساندند.

قدرت تخریب فوق العاده این بمب عمل شده و محاسبه سوابق توانایی های فنی اعضای ذیربط در بخش های مربوطه سازمان موید آنست علیرغم دخیل بودن افراد سازمان در انفجار ولی ساخت بمب در خارج ایران و به احتمال زیاد توسط سرویس های بیگانه انجام و در اختیار این گروه تروریستی قرار گرفته بود. سازمان به هیچوجه انفجار را محکوم ننمود ضمن آنکه با واهمه از تبعات بعدی آن مسئولیت انجام آن را هم بعهده نگرفت تا توسط کشورهای اروپایی و امریکا مورد لحاظ شدن در گروههای تروریستی و یا هرگونه مقابله قرار گیرد.

مسعود رجوی تا سال ۲۰۰۱ در دیداری با سپهبد طاهرجلیل حبوش و به ظن اینکه صدام هیچموقع سرنگون نخواهد شد با شفافیت لازم در محاوره با ضمن به رخ کشیدن قدرت تشکیلات اش به انجام این عمل تروریستی می بالد. این اقدام خشونت طلبانه فرقه رجوی نشان داد که هیچ عقلانیتی در سران این سازمان تروریستی به جهت مصادف بودن این واقعه با بحبوحه حملات دشمن خارجی یا همان رژیم صدام حسین وجود ندارد. مردم با درک انقلابی از موقعیت بوجود آمده به صحنه آمده و ضمن حضور در جبهه های جنگ و رشادت و ایثارگری مابقی عناصر این جریان تروریستی را شناسایی و یا حین انجام سایر اقدامات تروریستی و برنامه ریزی شده به سزای اعمالشان رساندند.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 6 تیر 1397    | توسط:    |    |
نظرات()